Skip to content

Cherry Cheetah: Setkání na mostě

Cherry Cheetah: Setkání na mostě published on

   I stalo se, že uprostřed mostu sešli se dva hrdinové, každý z jiného světa. Nikdo neví, jak se tak mohlo stát, ale já vím,  jak to dopadlo. Odkud a kam každý z nich mířil není podstatné. Střetli se uprostřed a neměli možnost se obejít na tom úzkém mostě. Kolem nich vířila mlha hustá tak, že nebylo vidět ani jednoho konce mostu. Já však vím, že přejít tento most trvá celé dny. Mnozí ho nazývali ‚Nekonečný‘. Ale teď zpět k našim hrdinům.
Ze světa beze jména přichází Sharess, vrah. Jeho svět neoplývá technikou, i když není zaopatřen medúzou. Tak tedy přichází Sharess ozbrojen mečem. Ošacení i výzbroj však skrývá plášť.
Z planety Země – Gaia přichází Lilith, žena stvořená jako prototyp dokonalého vojáka. Její svět by mohl být tím naším za tisíc let. Je přímo opakem toho Sharessova. Po medúze tu sice také není ani zdání, avšak technika je na vysoké úrovni. I přesto Lilith přichází neozbrojena svými oblíbenými laserovkami. Dobře ví, že její vlastní ruce a nohy jsou mnohdy smrtonosnější. Její ošacení je prosté. Nijak se nepokouší skrývat, neboť je to pro ni zbytečné, i když je nejhledanějším zločincem v celé Zemské soustavě. Má na sobě jednoduché tmavé kalhoty a tričko modré barvy. Jen opravdu pozorné oči dokáží zaznamenat jemnou oblinku bříška, poněkud nazvedávající volné tričko a předznamenávající přítomnost třetí osůbky.
Tito dva se tedy setkali. Zastavili se dva metry od sebe. Probodávali se navzájem zkoumavými pohledy. Lilith nedůvěřivě shlédla Sharessovy bílé vlasy, tmavou kůži a jiskřivé oči – tak příznačné znaky pro tarnen. On naopak nemohl než ocenit jemné vlny jejích hnědých kadeří, průzračnost jejích modrých očí i stále zřejmou svůdnost jejích křivek. Čas tichého hodnocení možného soupeře skončil. Přišel čas na řeč.
„Ustup, ženo.“ pravil Sharess.
Lilith nehnula jediným svalem ve tváři. Stále si ponechávala tu pro sebe typickou chladnou masku.
„Ustup ty, Žlutoočko.“ odvětila klidně.
Sharess vida, že Lilith není ozbrojena. Před sebou má, aspoň je to jeho zdání, drzou, neozbrojenou, tvrdohlavou ženu. Zcela upustí od úmyslu pomoci si ve sporu silou.
„Nebudeme to zbytečně komplikovat. Na druhé straně mě čekají neodkladné záležitosti. Ty a tvá pýcha je pro mě navíc jen slabou překážkou. Vrať se a nech mne projít.“ pravil posléze.
Lilith přivřela oči. Takže on ji považuje za slabou a bezmocnou? Vrah byl možná dobrý, to si v jeho mysli najít dokázala, avšak nyní se ve svém odhadu šeredně zmýlil. Tu Lilith dostala drobný nápad. Pomalu udělala dva drobné krůčky. Vzdálenost mezi nimi se tedy zmenšila o metr.
„Mé záležitosti jsou mnohem naléhavější než ty tvé, Žlutoočko. Ustup ty, pokud nechceš mít problémy.“ pravila stále stejně klidným hlasem.
No dobrá, pomyslel si Sharess, je třeba použít lehčích zastrašovacích prostředků. Než však mohl pohnout byť jen jediným svalem, Lilith vymrštila ruku a pevně sevřela jeho krk. Sharessova ruka, předtím mířící k meči, se tedy vymrštila vzhůru v marné snaze od sebe Lilith odtrhnout.
„Nelogické.“ komentovala to Lilith svou oblíbenou průpovídkou.
Stačilo jí jediné trhnutí rukou a vrah se ocitl ve vzduchu. Krátký let a pád na zábradlí, kterého se stačil zachytit. Ne, že by Lilith měla tak špatnou mušku, že by se netrefila na most, ale ona prostě tušila, že tohle si Sharess nenechá jen tak líbit a bude jí chtít tuhle nepříjemnost oplatit, což by ji zdrželo a to nepotřebovala. Ještě se k vrahovi obrátila.
„Mohla jsem tě přeskočit, ale nechci se moc přetěžovat.“ významně si pohladila bříško, ale přitom nahodila nakyslý úsměv „ A ještě něco. Jmenuji se Lilith. Tam, kam se dostaneš, mě spíše znají jako Černou lilii.“ znovu se ušklíbla „To aby sis napříště zjistil s kým máš tu čest, Žlutoočko.“
„Mé jméno je Sharess.“ zahučel náš vrah a zcela bez námahy se vyhoupl na most.
Lilith uznale povytáhla obočí. Dříve než čekala. Zřejmě bude vážně dobrý. Nastala další odmlka. Lilith pokrčila rameny.
„Věřím, že se ještě setkáme.“ jemný, pobavený úsměv „Škoda, že tě nemůžu mít ve své armádě – byl by z tebe vynikající generál. Vypadáš více než schopně. No nic. Na viděnou, Žlutoočko.“ řekla a s tím zmizela v mlze.
Ráda bych pokračovala vyprávěním jejích hrdinných skutků ve Světě bez jména, který se rozhodla navštívit, ale nemůžu. Bylo by to nefér vůči mým čtenářům, kteří dosud neznají podrobnosti Lilithina plánu, který se jim chystám postupně odhalit. Jediné, co můžu říct, je, že se jednalo o krátký výlet a na průběh událostí ve Světě beze jména neměl sebemenší vliv. A potkala pak někdy Sharesse? Možná, ale to už by byl jiný příběh…

Vysvětlivky:
1) medúza – Opatření, které na planetě vyřazuje z provozu veškerou techniku. Na takové planetě by  nefungovala ani tužková baterka.
2) Země – Gaia – Cherryin svět
3) prototyp dokonalého vojáka –  vědci dlouhá léta bádali nad tím, jak svořit vojáka s téměř neomezenou silou, který by snesl více než obyčejný člověk, vyžadoval menší dávku potravin a poslouchal jak stroj – Lilith je tomuto ideálu nejblíže – je prakticky nesmrtelná (jen jediná věc ji může zabít), silnější než cokoliv, co si dokážete představit, pochopitelně vycvičená v bojích na blízko i dálku. Jediná její „chyba“ byla, že projevila city tehdy, kdy neměla. A tak ji odkopli jak psa – zavřeli do kobky znamenající pomalé hnití zaživa, ze které se do té doby ještě nikdo nedostal,živý ani mrtvý. Lilith se však po deseti dlouhých letech podařilo uprchnout a od té doby je na dlouhé cestě za pomstou. (stručně řečeno – ne že by Lilith byla nějaká citlivka, poprvé zabila v osmi letech a nijak ji to nepoznamenalo – všem, co ji kdy potkali, připadá chladná jako stroj)
4) čtení myšlenek – nepoužívá žádné kouzlo, nebo tak něco – je to prostě její schopnost, jako někdo umí zpívat, Lilith umí číst myšlenky