Skip to content

Eler: 3 Vé aneb Velmi Věrné Vztahy

Eler: 3 Vé aneb Velmi Věrné Vztahy published on

Bylo krásné sobotní odpoledne a Mortifer s Foebusem Lys, Morwen a Goblochovi pomalu odpouštěli urážku, která jim byla způsobena. Vy si teď asi myslíte, že ta způsobená urážka nebude až tak velká, když je možné ji odpustit. Ale nemáte ani tušení, jakou pevnou vůli odpuštění urážky vyžadovalo. Ale nazačínejme od konce. Vraťme se na začátek.

***

Byla zima a Foebus se s Morťákem vraceli z jedné ze svých častých návštěv čajovny. Cestou domů Foebus vyprávěl vtipy o politicích, zvířátkách a o tchýních. Morti ho ale nevnímal. Začínal mít divný pocit. Když Lys oznamovali, že jdou do čajovny, byla až moc milá a řekla mu, ať moc nepospíchají. Obykle je Lys nechtěla pustit. Pokaždé, když Morti s Fouňou odejdou, znamená to pro ni, že bude muset vytřít podlahu, utřít prach, vynést odpadkový koš a umýt a utřít nádobí, což jinak dělají domácí otroci Morti s Fouňou.

Když dorazili domů, tak Morti zjistil, že ho jeho tušení nezklamalo. Vedle botníku byly dvě krabice plné nejrůznějších věcí a vedle nich stály Lys, Morwen a Gobloch a podivně se usmívaly. To už začínal mít divný pocit i Foebus. Málokdy se stalo, aby měla Důležitá trojka (Lys, Morwen a Gobloch) dobrou náladu. Fouňa se už chystal pronést nějakou poznámku, která by odlehčila napjatou atmosféru, ale Morti do něj strčil, čímž mu chtěl naznačit, aby raději mlčel. Věděl, že Důležitá trojka má něco důležitého na srdíčku. Uběhly asi dvě minuty naprostého ticha než Lys udělala malý krok dopředu a pronesla několik vět, které se Mortimu vryly do paměti.

„„Tedy, průzkum mezi autory Deníku vraha prokázal, že vystupující postavy jsou pro tvůrce nepřitažlivé. Proto se nejmenovaní tvůrci rozhodli, že si vytvoří nové a přitažlivější postavy. Pro tebe, Foebusi, to přetlumočím. Hledejte si nové bydliště a novou práci. Sbohem!“ ”Dokončila Lys a odešla do pracovny.

Fouňa ani Morti tomu nemohli uvěřit. Lys je přece nemohla vyhodit! Venku narazili na několik svých, teď již bývalých, kolegů. A všichni jim potvrdili, že je Důležitá trojka vykopla. Tak Mortimu nezbylo nic jiného, vzal Foebuse za rameno a vedl ho do černočerné tmy. O několik hodin později dorazili k letnímu dětskému táboru, který měl podivnou shodou okolností jako celotáborovou hru Deník vraha. Tam se seznámili s dvěma instruktorkama a Fouňa, který nedokáže mlčet, jim řekl o vyhazovu z Deníku. To se instruktorkám vůbec nelíbilo a rozhodly se jednat. Příštího dne byla ve všech novinách velká výzva přes celou stránku:

Jste fanoušci Deníku vraha? Jste věrní fanoušci Deníku vraha? Jste ochotni za vaše hrdiny bojovat? Pokud ano, tak hledáme právě vás. Pište na adresu fdv@seznam.cz a my vám napíšeme podrobnosti. Naše heslo zní: Věrnost, vážnost, vytrvalost (zkráceně 3Vé)

Zdálo se to až k nevíře, ale za devět dní bylo před Lysandřiným bytem na tisíc fanoušků, kteří nesli transparenty typu: Chceme zpět Deník!!! Vraťte nám Sharesse!!! Nic není lepší než Deník vraha!!!

A tak Důležitá trojka podlehla tlaku a již o dva dny později se na internet vrátil Deník vraha se všemi hrdiny. Když Foebus uviděl, co tento sraz dokázal, řekl Mortimu: „Tomu říkám Velmi Věrné Vztahy.”“ Morti na to nic neřekl, protože to byla první chytrá věta, kterou od Foebuse slyšel.